Hydraulic seal UP-55X65X7-PU94
Part number : UP-55X65X7-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-55X65X7-PU94  has an inner diameter of 55 mm, an outer diameter of 65 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Hydraulic seal - UP-55X65X7-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL UP-55X65X7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    55  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    65  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    74  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description