Hydraulic seal UP-45X60X9-PU94
Part number : UP-45X60X9-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-45X60X9-PU94  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 9 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (23 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - AM455545 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AM455545
Raw edge cogged v-belt - AX37 GEN
RAW EDGE COGGED V-BELT AX37
  • INSIDE DIAMETER
    45  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    12  G
Description