Hydraulic seal UP-30X40X10-PU94
Part number : UP-30X40X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-30X40X10-PU94  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6207-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6207-2RS
PAP bush - PAP3830-P10 GEN
PAP BUSH PAP3830-P10
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
Description