Hydraulic seal UP-160X180X9-PU94
Part number : UP-160X180X9-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-160X180X9-PU94  has an inner diameter of 160 mm, an outer diameter of 180 mm and a thickness of 9 mm. It is made of PU.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    160  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    180  MM
  • THICKNESS
    9  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UP
  • HARDNESS
    94  S
  • PACKAGING
    1
Description