Hydraulic seal UP-13X22X7-PU94
Part number : UP-13X22X7-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-13X22X7-PU94  has an inner diameter of 13 mm, an outer diameter of 22 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  28 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-SKF
  • INSIDE DIAMETER
    13  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    1  G
Description