Hydraulic seal UP-120X140X10-NBR80
Part number : UP-120X140X10-NBR80
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UP-120X140X10-NBR80  has an inner diameter of 120 mm, an outer diameter of 140 mm and a thickness of 10 mm. It is made of NBR.
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    80  S
  • WEIGHT
    39  G
Description