Hydraulic seal UC-31.75X41.27X9.52-PU94
Part number : UC-31.75X41.27X9.52-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UC-31.75X41.27X9.52-PU94  has an inner diameter of 31.75 mm, an outer diameter of 41.27 mm and a thickness of 9.52 mm. It is made of PU.
  7 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 562398-A-FAG FAG
DEEP GROOVE BALL BEARING 562398-A-FAG
  • INSIDE DIAMETER
    31.75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    41.27  MM
  • THICKNESS
    9.52  MM
  • WEIGHT
    9  G
Description