Hydraulic seal UC-30X42X10-PU94
Part number : UC-30X42X10-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UC-30X42X10-PU94  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 42 mm and a thickness of 10 mm. It is made of PU.
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    42  MM
  • THICKNESS
    10  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UC
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description