Hydraulic seal UC-15.87X25.40X6.35-PU94
Part number : UC-15.87X25.40X6.35-PU94
GEN
Description
The Hydraulic Seal with the reference UC-15.87X25.40X6.35-PU94  has an inner diameter of 15.87 mm, an outer diameter of 25.4 mm and a thickness of 6.35 mm. It is made of PU.
  34 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UP-15.87X25.40X6.35-NBR90 GEN
HYDRAULIC SEAL UP-15.87X25.40X6.35-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15.87  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    25.4  MM
  • THICKNESS
    6.35  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    UC
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description