Automotive Seal HTC9-41X74X11-CORTECO
Part number : 19034729B-CORTECO
CORTECO
Description
Automotive Seal HTC9-41X74X11-CORTECO, Inside diameter 41 mm, Outside diameter 74 mm, Thickness 11 mm
  30 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - STA3072-9LFT-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING STA3072-9LFT-JTEKT
Automotive Seal - 01003191B-CORTECO CORTECO
AUTOMOTIVE SEAL 01003191B-CORTECO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    41  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    74  MM
  • THICKNESS
    11  MM
  • 2ND THICKNESS
    18.5  MM
  • MATERIAL
    ACM
  • WEIGHT
    64  G
  • PACKAGING
    1
  • APPLICATIONS
Description