Automotive Seal CASSETTE-85X110X13-14.50-NBR-CORTECO
Part number : 12016635B-CORTECO
CORTECO
Description
Automotive Seal CASSETTE-85X110X13-14.50-NBR-CORTECO, Inside diameter 85 mm, Outside diameter 110 mm, Thickness 13 mm
  50+ parts in stock (21 hours ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 32211-J2-Q-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 32211-J2-Q-SKF
Lock nut - KM22 GEN
LOCK NUT KM22
Automotive Seal - 12018035B-CORTECO CORTECO
AUTOMOTIVE SEAL 12018035B-CORTECO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • 2ND THICKNESS
    14.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    50  G
  • PACKAGING
    1
Description