Automotive Seal CASSETTE-127X160X15.5-NBR-CORTECO
Part number : 12017098B-CORTECO
CORTECO
Description
Automotive Seal CASSETTE-127X160X15.5-NBR-CORTECO, Inside diameter 127 mm, Outside diameter 160 mm, Thickness 15.5 mm
  12 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 37425-37625 GEN
TAPERED ROLLER BEARING 37425-37625
External circlip - CIRCLIP-EXT-31 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-31
Automotive Seal - 12012377B-CORTECO CORTECO
AUTOMOTIVE SEAL 12012377B-CORTECO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    127  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    15.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    338  G
  • PACKAGING
    1
Description