Automotive Seal BASL-40X72X12-NBR-CORTECO
Part number : 19033973B-CORTECO
CORTECO
Description
Automotive Seal BASL-40X72X12-NBR-CORTECO, Inside diameter 40 mm, Outside diameter 72 mm, Thickness 12 mm
  10 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6306-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6306-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ35-40-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ35-40-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • WEIGHT
    53  G
  • PACKAGING
    1
Description