Automotive Seal 12012106B-CORTECO
Part number : 12012106B-CORTECO
CORTECO
Description
Automotive Seal 12012106B-CORTECO, Inside diameter 120 mm, Outside diameter 160 mm, Thickness 13 mm
  2 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-40X60X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-40X60X10-NBR
Lock nut - KM12 GEN
LOCK NUT KM12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    160  MM
  • THICKNESS
    13  MM
  • WEIGHT
    199  G
  • PACKAGING
    1
  • APPLICATIONS
Description