Taper bushing 3535-60-OPTIBELT
Part number : 3535-60-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 3535-60-OPTIBELT, has an external diameter of 127 mm and a length of 89 mm. It weight is g and its bore diameter is 60 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-grooved pulley SPB - 280-SPB-5-3535-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPB 280-SPB-5-3535-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    127  MM
  • WEIGHT
    5450  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    60  MM
  • TYPE
    3535
  • LENGTH
    89  MM
Description