Taper bushing 3020-55-OPTIBELT
Part number : 3020-55-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 3020-55-OPTIBELT, has an external diameter of 108 mm and a length of 51 mm. It weight is g and its bore diameter is 55 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Duplex sprocket - 12B-2-57-3020 GEN
DUPLEX SPROCKET 12B-2-57-3020
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • WEIGHT
    2150  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    55  MM
  • TYPE
    3020
  • LENGTH
    51  MM
Description