Taper bushing 3020-45-OPTIBELT
Part number : 3020-45-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 3020-45-OPTIBELT, has an external diameter of 108 mm and a length of 51 mm. It weight is g and its bore diameter is 45 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-50X90X8-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-50X90X8-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • WEIGHT
    2560  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    45  MM
  • TYPE
    3020
  • LENGTH
    51  MM
Description