Taper bushing 3020-38-OPTIBELT
Part number : 3020-38-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 3020-38-OPTIBELT, has an external diameter of 108 mm and a length of 51 mm. It weight is g and its bore diameter is 38 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - SY1.1-2-TF-SKF SKF
HOUSED BEARING - 2 BOLTS SY1.1-2-TF-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • WEIGHT
    2710  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    38  MM
  • TYPE
    3020
  • LENGTH
    51  MM
Description