Taper bushing 3020-35-OPTIBELT
Part number : 3020-35-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 3020-35-OPTIBELT, has an external diameter of 108 mm and a length of 51 mm. It weight is g and its bore diameter is 35 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6007-2RS1-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6007-2RS1-C3-SKF
V-Belt Wrapped - SPA1250-DUNLOP DUNLOP
V-BELT WRAPPED SPA1250-DUNLOP
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    108  MM
  • WEIGHT
    2770  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    35  MM
  • TYPE
    3020
  • LENGTH
    51  MM
Description