Taper bushing 2517-48-OPTIBELT
Part number : 2517-48-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2517-48-OPTIBELT, has an external diameter of 86 mm and a length of 45 mm. It weight is g and its bore diameter is 48 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-25X40X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-25X40X7-NBR
Lock nut - KM06 GEN
LOCK NUT KM06
V-Belt Wrapped - SPB1800 GEN
V-BELT WRAPPED SPB1800
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    86  MM
  • WEIGHT
    1125  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    48  MM
  • TYPE
    2517
  • LENGTH
    45  MM
Description