Taper bushing 2517-38-OPTIBELT
Part number : 2517-38-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2517-38-OPTIBELT, has an external diameter of 86 mm and a length of 45 mm. It weight is g and its bore diameter is 38 mm.
  5 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount MM - MM4028-10 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM4028-10
V-grooved pulley SPA - 150-SPA-3-2517-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPA 150-SPA-3-2517-OPTIBELT
  • OUTSIDE DIAMETER
    86  MM
  • WEIGHT
    1346  G
  • BORE
    38  MM
Description