Taper bushing 2517-35-OPTIBELT
Part number : 2517-35-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2517-35-OPTIBELT, has an external diameter of 85.5 mm and a length of 45 mm. It weight is g and its bore diameter is 35 mm.
  8 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Internal circlip - CIRCLIP-INT-68 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-68
Housed bearing - 4 bolts - UCF207 GEN
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF207
Taper bushing - 1210-28-OPTIBELT OPTIBELT
TAPER BUSHING 1210-28-OPTIBELT
  • OUTSIDE DIAMETER
    85.5  MM
  • WEIGHT
    1420  G
  • BORE
    35  MM
Description