Taper bushing 2517-28-OPTIBELT
Part number : 2517-28-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2517-28-OPTIBELT, has an external diameter of 86 mm and a length of 45 mm. It weight is g and its bore diameter is 28 mm.
  2 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust roller bearing - 81105TN GEN
THRUST ROLLER BEARING 81105TN
V-grooved pulley SPB - 180-SPB-3-2517-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPB 180-SPB-3-2517-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    86  MM
  • WEIGHT
    1505  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    28  MM
  • TYPE
    2517
  • LENGTH
    45  MM
Description