Taper bushing 2012-50-OPTIBELT
Part number : 2012-50-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2012-50-OPTIBELT, has an external diameter of 70 mm and a length of 32 mm. It weight is g and its bore diameter is 50 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller and cage assemblies - K52-57-12 GEN
NEEDLE ROLLER AND CAGE ASSEMBLIES K52-57-12
External circlip - CIRCLIP-EXT-51 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-51
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • WEIGHT
    369  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    50  MM
  • TYPE
    2012
  • LENGTH
    32  MM
Description