Taper bushing 2012-24-OPTIBELT
Part number : 2012-24-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 2012-24-OPTIBELT, has an external diameter of 70 mm and a length of 32 mm. It weight is g and its bore diameter is 24 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RS
V-grooved pulley SPA - 400-SPA-1-2012-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPA 400-SPA-1-2012-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    70  MM
  • WEIGHT
    717  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    24  MM
  • TYPE
    2012
  • LENGTH
    32  MM
Description