Taper bushing 1610-32-OPTIBELT
Part number : 1610-32-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1610-32-OPTIBELT, has an external diameter of 57 mm and a length of 25 mm. It weight is g and its bore diameter is 32 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 4206 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 4206
V-Belt Wrapped - SPZ825 GEN
V-BELT WRAPPED SPZ825
  • WEIGHT
    290  G
  • BORE
    32  MM
  • TYPE
    1610
Description