Taper bushing 1610-22-OPTIBELT
Part number : 1610-22-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1610-22-OPTIBELT, has an external diameter of 57 mm and a length of 25 mm. It weight is g and its bore diameter is 22 mm.
  8 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6202-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6202-2RSH-SKF
V-grooved pulley SPA - 160-SPA-1-1610-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPA 160-SPA-1-1610-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    57  MM
  • WEIGHT
    380  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    22  MM
  • TYPE
    1610
  • LENGTH
    25  MM
Description