Taper bushing 1610-12-OPTIBELT
Part number : 1610-12-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1610-12-OPTIBELT, has an external diameter of 57 mm and a length of 25.4 mm. It weight is g and its bore diameter is 12 mm.
  3 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    57  MM
  • WEIGHT
    411  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    12  MM
  • TYPE
    1610
  • LENGTH
    25.4  MM
Description