Taper bushing 1210-20-OPTIBELT
Part number : 1210-20-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1210-20-OPTIBELT, has an external diameter of 47 mm and a length of 25 mm. It weight is g and its bore diameter is 20 mm.
  1 parts in stock (1 day ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UP004 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UP004
Single toothed belt - 850-5M15-OPTIBELT OPTIBELT
SINGLE TOOTHED BELT 850-5M15-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • WEIGHT
    238  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    20  MM
  • TYPE
    1210
  • LENGTH
    25  MM
Description