Taper bushing 1210-19-OPTIBELT
Part number : 1210-19-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1210-19-OPTIBELT, has an external diameter of 47 mm and a length of 25 mm. It weight is g and its bore diameter is 19 mm.
  4 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SI - FSL-M12-DUNLOP DUNLOP
ROD END SI FSL-M12-DUNLOP
Spring Disc DIN2093 - S4303 GEN
SPRING DISC DIN2093 S4303
V-grooved pulley SPA - 80-SPA-1-1210-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPA 80-SPA-1-1210-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    47  MM
  • WEIGHT
    248  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    19  MM
  • TYPE
    1210
  • LENGTH
    25  MM
Description