Taper bushing 1108-28-OPTIBELT
Part number : 1108-28-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1108-28-OPTIBELT, has an external diameter of 38 mm and a length of 22 mm. It weight is g and its bore diameter is 28 mm.
  7 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-grooved pulley SPZ - 63-SPZ-1-1108-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPZ 63-SPZ-1-1108-OPTIBELT
Duplex sprocket - 08B-2-15-1008 GEN
DUPLEX SPROCKET 08B-2-15-1008
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • WEIGHT
    76  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    28  MM
  • TYPE
    1108
  • LENGTH
    22  MM
Description