Taper bushing 1108-15-OPTIBELT
Part number : 1108-15-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1108-15-OPTIBELT, has an external diameter of 38 mm and a length of 22 mm. It weight is g and its bore diameter is 15 mm.
  6 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Anti-vibration mount MM - MM2020-6 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT MM MM2020-6
Thrust washer - LS4060 GEN
THRUST WASHER LS4060
V-grooved pulley SPZ - 63-SPZ-1-1108-OPTIBELT OPTIBELT
V-GROOVED PULLEY SPZ 63-SPZ-1-1108-OPTIBELT
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • WEIGHT
    144  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    15  MM
  • TYPE
    1108
  • LENGTH
    22  MM
Description