Taper bushing 1108-11-OPTIBELT
Part number : 1108-11-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1108-11-OPTIBELT, has an external diameter of 38 mm and a length of 22 mm. It weight is g and its bore diameter is 11 mm.
  5 parts in stock (4 days ago )
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Lock nut - KM5 GEN
LOCK NUT KM5
Housed bearing - 2 bolts - UCP205-16 GEN
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCP205-16
Timing belt pulley 8M - 8M-20-Z24 GEN
TIMING BELT PULLEY 8M 8M-20-Z24
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    38  MM
  • WEIGHT
    155  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    11  MM
  • TYPE
    1108
  • LENGTH
    22  MM
Description