Taper bushing 1008-14-OPTIBELT
Part number : 1008-14-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The Taper Bushing from the brand , known under the reference 1008-14-OPTIBELT, has an external diameter of 35 mm and a length of 22 mm. It weight is g and its bore diameter is 14 mm.
  1 parts in stock (4 days ago )
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
V-Belt Wrapped - SPA882 GEN
V-BELT WRAPPED SPA882
Roller chain simplex - 06B-1-ECOPLUS-DIN8187-5M-IWIS IWIS
ROLLER CHAIN SIMPLEX 06B-1-ECOPLUS-DIN8187-5M-IWIS
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • WEIGHT
    130  G
  • PACKAGING
    1
  • BORE
    14  MM
  • TYPE
    1008
  • LENGTH
    22  MM
Description