Iso variable speed belt 32X10-790-OPTIBELT
Part number : 32X10-790-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The 32X10-790-OPTIBELT belt of the Iso Variable Speed Belt family, by brand OPTIBELT, and in W31.50 profile. It has a 32mm x 10mm section with a 790 mm internal length, a 853 mm external length, and a mm primitive length.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE LENGTH
    853  MM
  • BELT HEIGHT
    10  MM
  • BELT RANGE
    VARIO POWER
  • SECTION
    W31.50 (32mm x 10mm)
  • BELT WIDTH
    32  MM
  • INSIDE LENGTH
    790  MM
  • WEIGHT
    284  G
  • PACKAGING
Description