Iso variable speed belt 26X8-655-OPTIBELT
Part number : 26X8-655-OPTIBELT
OPTIBELT
Description
The 26X8-655-OPTIBELT belt of the Iso Variable Speed Belt family, by brand OPTIBELT, and in W25 profile. It has a 26mm x 8mm section with a 655 mm internal length, a 705 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Self aligning ball bearing - 2204-2RS-ETN9 GEN
Waterproof
SELF ALIGNING BALL BEARING 2204-2RS-ETN9
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE LENGTH
    705  MM
  • BELT HEIGHT
    8  MM
  • BELT RANGE
    VARIO POWER
  • SECTION
    W25 (26mm x 8mm)
  • BELT WIDTH
    26  MM
  • INSIDE LENGTH
    655  MM
  • WEIGHT
    149  G
  • PACKAGING
    1
Description