Iso variable speed belt 25W710-DUNLOP
Part number : 25W710-DUNLOP
DUNLOP
Description
The 25W710-DUNLOP belt of the Iso Variable Speed Belt family, by brand DUNLOP, and in W25 profile. It has a 26mm x 8mm section with a 710 mm internal length, a 760 mm external length, and a mm primitive length.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • OUTSIDE LENGTH
    760  MM
  • BELT HEIGHT
    8  MM
  • PITCH LENGTH
    710  MM
  • BELT RANGE
    BLUE
  • CROSS SECTION
    26X8
  • SECTION
    W25 (26mm x 8mm)
  • BELT WIDTH
    26  MM
  • INSIDE LENGTH
    710  MM
  • WEIGHT
    142  G
  • PACKAGING
    1
Description