V-Belt Wrapped SPZ987-MEGADYNE
Part number : SPZ987-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ987-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 936 mm internal length, a 987 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30206-JR-JTEKT JTEKT
TAPERED ROLLER BEARING 30206-JR-JTEKT
V-Belt Wrapped - SPZ950 GEN
V-BELT WRAPPED SPZ950
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    936  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    987  MM
  • WEIGHT
    71  G
Description