V-Belt Wrapped SPZ937-MEGADYNE
Part number : SPZ937-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ937-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 886 mm internal length, a 937 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
V-Belt Wrapped - SPZ937-OPTIBELT OPTIBELT
V-BELT WRAPPED SPZ937-OPTIBELT
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    886  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    937  MM
  • WEIGHT
    69  G
Description