V-Belt Wrapped SPZ912-MEGADYNE
Part number : SPZ912-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ912-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 861 mm internal length, a 912 mm external length, and a mm primitive length.
  10 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-20X37X7-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-20X37X7-NBR
V-Belt Wrapped - SPZ912-OPTIBELT OPTIBELT
V-BELT WRAPPED SPZ912-OPTIBELT
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    861  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    912  MM
  • WEIGHT
    69  G
Description