V-Belt Wrapped SPZ772-MEGADYNE
Part number : SPZ772-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ772-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 721 mm internal length, a 772 mm external length, and a mm primitive length.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6001-2RS-C3 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6001-2RS-C3
V-Belt Wrapped - 3L300K GEN
V-BELT WRAPPED 3L300K
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    721  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    772  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    56  G
Description