V-Belt Wrapped SPZ762-MEGADYNE
Part number : SPZ762-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ762-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 711 mm internal length, a 762 mm external length, and a mm primitive length.