V-Belt Wrapped SPZ710-MEGADYNE
Part number : SPZ710-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ710-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 659 mm internal length, a 710 mm external length, and a mm primitive length.
  3 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6005-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6005-2RSH-SKF
Lock nut - KM08 GEN
LOCK NUT KM08
V-Belt Wrapped - Z35 GEN
V-BELT WRAPPED Z35
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    659  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    710  MM
  • WEIGHT
    52  G
Description