V-Belt Wrapped SPZ630-MEGADYNE
Part number : SPZ630-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ630-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 579 mm internal length, a 630 mm external length, and a mm primitive length.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6000-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6000-ZZ
V-Belt Wrapped - SPZ607-DUNLOP DUNLOP
V-BELT WRAPPED SPZ607-DUNLOP
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    579  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    630  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    50  G
Description