V-Belt Wrapped SPZ1750-MEGADYNE
Part number : SPZ1750-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1750-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1699 mm internal length, a 1750 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - US-112X125X9-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-112X125X9-PU94
V-Belt Wrapped - SPZ1737-DUNLOP DUNLOP
V-BELT WRAPPED SPZ1737-DUNLOP
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    1699  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1750  MM
  • WEIGHT
    125  G
Description