V-Belt Wrapped SPZ1662-MEGADYNE
Part number : SPZ1662-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1662-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1611 mm internal length, a 1662 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    1611  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1662  MM
  • WEIGHT
    127  G
Description