V-Belt Wrapped SPZ1362-MEGADYNE
Part number : SPZ1362-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1362-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1311 mm internal length, a 1362 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
V-Belt Wrapped - SPZ1362-DUNLOP DUNLOP
V-BELT WRAPPED SPZ1362-DUNLOP
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    1311  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1362  MM
  • WEIGHT
    98  G
Description