V-Belt Wrapped SPZ1270-MEGADYNE
Part number : SPZ1270-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1270-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1219 mm internal length, a 1270 mm external length, and a mm primitive length.