V-Belt Wrapped SPZ1202-MEGADYNE
Part number : SPZ1202-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1202-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1151 mm internal length, a 1202 mm external length, and a mm primitive length.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RS-C3 GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RS-C3
V-Belt Wrapped - SPZ612-DUNLOP DUNLOP
V-BELT WRAPPED SPZ612-DUNLOP
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    1151  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1202  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
  • WEIGHT
    87  G
Description