V-Belt Wrapped SPZ1150-MEGADYNE
Part number : SPZ1150-MEGADYNE
MEGADYNE
Description
The SPZ1150-MEGADYNE belt of the V-belt Wrapped family, by brand MEGADYNE, and in SPZ profile. It has a 9.7mm x 8mm section with a 1099 mm internal length, a 1150 mm external length, and a mm primitive length.
Your price: N/A
  8 to 10 days (18 hours ago )
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP3230-P10 GEN
PAP BUSH PAP3230-P10
Housed bearing - 4 bolts - UCF208-SNR SNR
HOUSED BEARING - 4 BOLTS UCF208-SNR
V-Belt Wrapped - A70 GEN
V-BELT WRAPPED A70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • N° EAN13
  • SECTION
    SPZ (9.7mm x 8mm)
  • SUPPLIER REFERENCE
  • INSIDE LENGTH
    1099  MM
  • OUTSIDE LENGTH
    1150  MM
  • BELT HEIGHT
    8  MM
  • BELT WIDTH
    9.7  MM
  • PACKAGING
    1
  • WEIGHT
    83  G
Description